RG1608P-562-B-T5
Contact Now
RG1608P-562-B-T5
  • 1
Mfr.Part # : RG1608P-562-B-T5
Manufacturer : Susumu
Description : RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock : 191610
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Power (Watts) : 0.1W, 1/10W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 5.6 kOhms
Supplier Device Package : 0603
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%