HCJ1206ZT0R00
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
HCJ1206ZT0R00
Mfr.Part # : HCJ1206ZT0R00
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 0 OHM JUMPER 3/4W 1206
Stock : 776759
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Metal Foil
Features : Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Power (Watts) : 0.75W, 3/4W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 0 Ohms