MMB02070C3900FB200
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MMB02070C3900FB200
Mfr.Part # : MMB02070C3900FB200
Manufacturer : Vishay
Description : RES SMD 390 OHM 1% 1W 0207
Stock : 42868
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : MELF, 0207
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 390 Ohms
Supplier Device Package : 0207
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±1%