KRL1632E-M-R033-F-T5
Contact Now
KRL1632E-M-R033-F-T5
Mfr.Part # : KRL1632E-M-R033-F-T5
Manufacturer : Susumu
Description : RES 0.033 OHM 1% 3/4W 1206
Stock : 94609
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Power (Watts) : 0.75W, 3/4W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 33 mOhms
Supplier Device Package : 1206
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±1%