CRF1206-FZ-R010ELF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CRF1206-FZ-R010ELF
Mfr.Part # : CRF1206-FZ-R010ELF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES 0.01 OHM 1% 1W 1206
Stock : 53539
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Metal Element
Features : Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 170°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 10 mOhms
Supplier Device Package : 1206
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±1%