RG1005P-49R9-B-T5
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RG1005P-49R9-B-T5
Mfr.Part # : RG1005P-49R9-B-T5
Manufacturer : Susumu
Description : RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock : 294548
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 49.9 Ohms
Supplier Device Package : 0402
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%