KRL1220E-M-R012-F-T5
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
KRL1220E-M-R012-F-T5
Mfr.Part # : KRL1220E-M-R012-F-T5
Manufacturer : Susumu
Description : RES 0.012 OHM 1% 1/2W 0805
Stock : 758844
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Metal Foil
Features : Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Power (Watts) : 0.5W, 1/2W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 12 mOhms
Supplier Device Package : 0805
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±1%