KRL1220E-M-R033-F-T5
Contact Now
KRL1220E-M-R033-F-T5
  • 1
Mfr.Part # : KRL1220E-M-R033-F-T5
Manufacturer : Susumu
Description : RES 0.033 OHM 1% 1/2W 0805
Stock : 233834
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Power (Watts) : 0.5W, 1/2W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 33 mOhms
Supplier Device Package : 0805
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±1%