ACASA100221002P100
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ACASA100221002P100
  • 1
Mfr.Part # : ACASA100221002P100
Manufacturer : Vishay
Description : RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Stock : 108301
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 100mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±0.5%