745C101472JP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
745C101472JP
Mfr.Part # : 745C101472JP
Manufacturer : CTS Corporation
Description : RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 2512
Stock : 159363
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type : Bussed
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 10
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Power Per Element : 63mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 4.7k
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Tolerance : ±5%