EXB-E10C103J
Contact Now
EXB-E10C103J
Mfr.Part # : EXB-E10C103J
Manufacturer : Panasonic
Description : RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1608
Stock : 35515
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Bussed
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 10
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1608, Concave, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Supplier Device Package : 1608
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%