YC124-JR-0727RL
Contact Now
YC124-JR-0727RL
Mfr.Part # : YC124-JR-0727RL
Manufacturer : YAGEO
Description : RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804
Stock : 361665
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0804, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 27
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%