CAY10-390J4LF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CAY10-390J4LF
Mfr.Part # : CAY10-390J4LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0804
Stock : 8994
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0804, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 39
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Tolerance : ±5%