EXB-28V222JX
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
EXB-28V222JX
Mfr.Part # : EXB-28V222JX
Manufacturer : Panasonic
Description : RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 0804
Stock : 1617731
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0804, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 2.2k
Supplier Device Package : 0804
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%