YC164-JR-07470RL
Contact Now
YC164-JR-07470RL
Mfr.Part # : YC164-JR-07470RL
Manufacturer : YAGEO
Description : RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206
Stock : 50418
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 470
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%