RL1632R-4R70-F
Contact Now
RL1632R-4R70-F
Mfr.Part # : RL1632R-4R70-F
Manufacturer : Susumu
Description : RES SMD 4.7 OHM 1% 1/2W 1206
Stock : 181176
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Power (Watts) : 0.5W, 1/2W
Product Status : Active
Resistance : 4.7 Ohms
Supplier Device Package : 1206
Temperature Coefficient : 0/ +100ppm/°C
Tolerance : ±1%