RN73H1JTTD1002B25
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RN73H1JTTD1002B25
  • 1
Mfr.Part # : RN73H1JTTD1002B25
Manufacturer : KOA Speer Electronics, Inc.
Description : RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock : 233958
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Metal Film
Features : Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Power (Watts) : 0.1W, 1/10W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 10 kOhms
Supplier Device Package : 0603
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%