CMA02040X2209GB300
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CMA02040X2209GB300
  • 1
Mfr.Part # : CMA02040X2209GB300
Manufacturer : Vishay
Description : RES SMD 22 OHM 2% 0.4W 0204
Stock : 4397
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Carbon Film
Features : Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : MELF, 0204
Power (Watts) : 0.4W, 2/5W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 22 Ohms
Supplier Device Package : 0204
Tolerance : ±2%