CRA2512-FZ-R040ELF
Contact Now
CRA2512-FZ-R040ELF
Mfr.Part # : CRA2512-FZ-R040ELF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES 0.04 OHM 1% 3W 2512
Stock : 121910
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 170°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 3W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 40 mOhms
Supplier Device Package : 2512
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±1%