RL3720WT-R020-F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RL3720WT-R020-F
Mfr.Part # : RL3720WT-R020-F
Manufacturer : Susumu
Description : RES 0.02 OHM 1W 1508 WIDE
Stock : 104163
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : Wide 1508 (3720 Metric), 0815
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Resistance : 20 mOhms
Supplier Device Package : 0815
Temperature Coefficient : 0/ +350ppm/°C
Tolerance : ±1%