RL1632T4F-R001-FNH
Contact Now
RL1632T4F-R001-FNH
Mfr.Part # : RL1632T4F-R001-FNH
Manufacturer : Delta Electronics
Description : RES 0.001 OHM 1% 1W WIDE 1206
Stock : 37710
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Metal Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Package / Case : Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Resistance : 1 mOhms
Supplier Device Package : 0612
Temperature Coefficient : ±150ppm/°C
Tolerance : ±1%