RL7520WT-R015-F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RL7520WT-R015-F
Mfr.Part # : RL7520WT-R015-F
Manufacturer : Susumu
Description : RES 0.015 OHM 2W 3008 WIDE
Stock : 73610
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : Wide 3008 (2075 Metric), 0830
Power (Watts) : 2W
Product Status : Active
Resistance : 15 mOhms
Supplier Device Package : 0830
Temperature Coefficient : 0/ +350ppm/°C
Tolerance : ±1%