MCS04020D2003BE100
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MCS04020D2003BE100
  • 1
Mfr.Part # : MCS04020D2003BE100
Manufacturer : Vishay
Description : RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock : 65827
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Anti-Sulfur
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Resistance : 200 kOhms
Supplier Device Package : 0402
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%