CMB02070X1000GB200
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CMB02070X1000GB200
  • 1
Mfr.Part # : CMB02070X1000GB200
Manufacturer : Vishay
Description : RES SMD 100 OHM 2% 1W 0207
Stock : 10206
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Carbon Film
Features : Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : MELF, 0207
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 100 Ohms
Supplier Device Package : 0207
Tolerance : ±2%