PMR100HZPFU10L0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PMR100HZPFU10L0
Mfr.Part # : PMR100HZPFU10L0
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
Stock : 178746
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Metal Element
Features : Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 2W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 10 mOhms
Supplier Device Package : 2512
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±1%