741X163100JP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
741X163100JP
Mfr.Part # : 741X163100JP
Manufacturer : CTS Corporation
Description : RES ARRAY 8 RES 10 OHM 1506
Stock : 3216
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 16
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1506, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 63mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%