YC358TJK-0710KL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
YC358TJK-0710KL
  • 1
Mfr.Part # : YC358TJK-0710KL
Manufacturer : YAGEO
Description : RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2512
Stock : 18079
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : DDRAM, SDRAM
Circuit Type : Bussed
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 10
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%