ACASN1000S1000P1AT
Contact Now
ACASN1000S1000P1AT
Mfr.Part # : ACASN1000S1000P1AT
Manufacturer : Vishay
Description : RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0606
Stock : 8072
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 4
Number of Resistors : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0606, Convex
Power Per Element : 125mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 100
Resistor Matching Ratio : ±0.05%
Resistor-Ratio-Drift : ±15ppm/°C
Supplier Device Package : 0606
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%