4816P-2-104LF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
4816P-2-104LF
Mfr.Part # : 4816P-2-104LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 15 RES 100K OHM 16SOIC
Stock : 6827
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200
Circuit Type : Bussed
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 16
Number of Resistors : 15
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Power Per Element : 80mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 100k
Supplier Device Package : 16-SOM
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%