4608X-101-222LF
Contact Now
4608X-101-222LF
Mfr.Part # : 4608X-101-222LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SIP
Stock : 5514
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 7
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 8-SIP
Power Per Element : 200mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 2.2k
Supplier Device Package : 8-SIP
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%