YC164-FR-074K7L
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
YC164-FR-074K7L
Mfr.Part # : YC164-FR-074K7L
Manufacturer : YAGEO
Description : RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Stock : 5577
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 4.7k
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±1%