EXB-38V104JV
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
EXB-38V104JV
  • 1
Mfr.Part # : EXB-38V104JV
Manufacturer : Panasonic
Description : RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
Stock : 257405
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 100k
Supplier Device Package : 1206
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%