YC248-JR-0710KL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
YC248-JR-0710KL
Mfr.Part # : YC248-JR-0710KL
Manufacturer : YAGEO
Description : RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1606
Stock : 22471
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 16
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 1606, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%