E70GE1-RW780-R
Mfr.Part # : E70GE1-RW780-R
Manufacturer : Focus LCDs
Description : 7.0" TFT: 800X480 (165X104), RGB
Stock : 13
Product Category : Display Modules - LCD, OLED Character and Numeric
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Display Type : TN - Twisted Nematic
Operating Temperature : -20°C ~ 70°C
Outline L x W x H : 165.00mm x 104.00mm
Product Status : Active
Viewing Area : 156.68mm L x 88.52mm W
Voltage - Supply : 3.3V