CTM-14-4018-90-36-TW01
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CTM-14-4018-90-36-TW01
  • 1
Mfr.Part # : CTM-14-4018-90-36-TW01
Manufacturer : Luminus Devices
Description : LED COB CTM14 WHITE
Stock : 152
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) : 1800K ~ 4000K
Color : White, Warm / White, Neutral
Configuration : Rectangle
CRI (Color Rendering Index) : 90
Current - Max : 440mA
Current - Test : 400mA
Height : 1.58mm
Lens Type : Flat
Light Emitting Surface (LES) : 14.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test : 56 lm/W Warm White, 93 lm/W Cool White
Luminous Flux @ Current/Temperature : 825lm Warm White, 1370lm Cool White
Product Status : Active
Size / Dimension : 24.00mm L x 20.00mm W
Temperature - Test : 85°C
Type : LED Module
Viewing Angle : 130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 37V