CXM-22-30-95-36-AC00-F2-3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CXM-22-30-95-36-AC00-F2-3
  • 1
Mfr.Part # : CXM-22-30-95-36-AC00-F2-3
Manufacturer : Luminus Devices
Description : LED COB 42W 5905LM 28MM SQ SMD
Stock : 278
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) : 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color : White, Warm
Configuration : Square
CRI (Color Rendering Index) : 95
Current - Max : 2.56A
Current - Test : 1.28A
Height : 1.37mm
Lens Type : Flat
Light Emitting Surface (LES) : 23.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test : 92 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature : 4240lm (Typ)
Product Status : Not For New Designs
Size / Dimension : 28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test : 85°C
Type : Chip On Board (COB)
Viewing Angle : 120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 36V