CLM-22-35-90-36-AC30-F4-3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CLM-22-35-90-36-AC30-F4-3
Mfr.Part # : CLM-22-35-90-36-AC30-F4-3
Manufacturer : Luminus Devices
Description : LED COB 3500K SQUARE
Stock : 359
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) : 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color : White, Warm
Configuration : Square
CRI (Color Rendering Index) : 90
Current - Max : 2.4A
Current - Test : 1.1A
Height : 1.37mm
Lens Type : Flat
Light Emitting Surface (LES) : 22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test : 133 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature : 4935lm (Typ)
Product Status : Active
Size / Dimension : 28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test : 85°C
Type : Chip On Board (COB)
Viewing Angle : 120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 33.8V