BXRV-TR-2750G-10A0-A-23
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BXRV-TR-2750G-10A0-A-23
  • 1
Mfr.Part # : BXRV-TR-2750G-10A0-A-23
Manufacturer : Bridgelux, Inc.
Description : VESTA TW9 GEN 2
Stock : 137
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) : 3850K (2700K ~ 5000K) 3-Step MacAdam Ellipse
Color : White, Warm / White, Cool
Configuration : Square
CRI (Color Rendering Index) : 92
Current - Max : 700mA
Current - Test : 500mA
Height : 1.65mm
Lens Type : Flat
Light Emitting Surface (LES) : 10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test : 126 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature : 1153lm (Typ)
Product Status : Active
Size / Dimension : 15.90mm L x 15.90mm W
Temperature - Test : 25°C
Type : Chip On Board (COB)
Viewing Angle : 130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 18V