AB-FC02406-19712-XA2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AB-FC02406-19712-XA2
Mfr.Part # : AB-FC02406-19712-XA2
Manufacturer : American Bright
Description : LIGHT STRIP W IP65 24V 60LEDM RG
Stock : 595
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Color : Red, Green, Blue (RGB)
Configuration : Linear Light Strip, Flexible
Current - Test : 420mA
Features : IP65
Height : 2.50mm
Lens Type : Flat
Lumens/Watt @ Current - Test : 9 lm/W Red, 25 lm/W Green, 6 lm/W Blue
Luminous Flux @ Current/Temperature : 90lm Red, 248lm Green, 56lm Blue
Product Status : Active
Size / Dimension : 5000.00mm L x 10.00mm W
Type : LED Module
Viewing Angle : 120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 24V