BXEB-L1120Z-35E4000-C-B3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BXEB-L1120Z-35E4000-C-B3
Mfr.Part # : BXEB-L1120Z-35E4000-C-B3
Manufacturer : Bridgelux, Inc.
Description : 4000 LM NEUTRAL WHITE LINEAR MOD
Stock : 721
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) : 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color : White, Warm
Configuration : Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) : 80
Current - Max : 1.4A
Current - Test : 700mA
Height : 6.10mm
Lens Type : Flat
Lumens/Watt @ Current - Test : 175 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature : 4780lm (Typ)
Product Status : Active
Size / Dimension : 1120.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test : 25°C
Type : LED Module
Viewing Angle : 120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 39V