4608X-101-471LF
Contact Now
4608X-101-471LF
  • 1
Mfr.Part # : 4608X-101-471LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 7 RES 470 OHM 8SIP
Stock : 1416
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 7
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 8-SIP
Power Per Element : 200mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 470
Supplier Device Package : 8-SIP
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%