4609X-101-561LF
Contact Now
4609X-101-561LF
Mfr.Part # : 4609X-101-561LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 8 RES 560 OHM 9SIP
Stock : 1829
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 9
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 9-SIP
Power Per Element : 200mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 560
Supplier Device Package : 9-SIP
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%