4608X-102-105LF
Contact Now
4608X-102-105LF
  • 1
Mfr.Part # : 4608X-102-105LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 4 RES 1M OHM 8SIP
Stock : 1903
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 8-SIP
Power Per Element : 300mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 1M
Supplier Device Package : 8-SIP
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%