4610X-101-471LF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
4610X-101-471LF
  • 1
Mfr.Part # : 4610X-101-471LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SIP
Stock : 7405
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Bussed
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 10
Number of Resistors : 9
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 10-SIP
Power Per Element : 200mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 470
Supplier Device Package : 10-SIP
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%