RST-GS-P-51-SMA-H
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RST-GS-P-51-SMA-H
  • 1
Mfr.Part # : RST-GS-P-51-SMA-H
Manufacturer : Raltron
Description : RFANT 890-960MHZ WHIP SMA 51MM
Stock : 2470
Product Category : RF Antennas
Antenna Type : Whip, Straight
Applications : General Purpose
Frequency (Center/Band) : 925MHz
Frequency Group : UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range : 890MHz ~ 960MHz
Gain : 2dBi
Mounting Type : Connector Mount
Number of Bands : 1
Power - Max : 50 W