AI-2604-TF-LW115-24V-R
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AI-2604-TF-LW115-24V-R
  • 1
Mega Source # : MEGA-AI-2604-TF-LW115-24V-R
Manufacturer : PUI Audio, Inc.
Packaging : Tray
Description : AUDIO MAGNETIC IND 20-28V CHAS
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Range : 20 ~ 28V
Voltage - Rated : 24V
Termination : Wire Leads
Technology : Magnetic
Sound Pressure Level (SPL) : 92dB @ 24V, 10cm
Size / Dimension : 1.024" Dia (26.00mm)
Series : AI
Port Location : Top
Other Names : 668-1348
688-1348-ND
AI-2604-TF-LW115-24V-R-ND
AI2604TFLW11524VR
Operating Temperature : -20°C ~ 60°C
Operating Mode : Single Tone
Mounting Type : Panel Mount, Flange
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Input Type : DC
Height - Seated (Max) : 0.657" (16.70mm)
Frequency : 400Hz
Driver Circuitry : Indicator, Internally Driven
Detailed Description : Buzzers Indicator, Internally Driven Magnetic 24V 25mA 400Hz 92dB @ 24V, 10cm Panel Mount, Flange Wire Leads
Current - Supply : 25mA