Mallory Sonalert Products Pin Selectable ZA016SDMT5 Buzzers Indicator 40mA
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
Mega Source # : MEGA-ZA016SDMT5
Manufacturer : Mallory Sonalert Products
Packaging : Bulk
Description : AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Range : 6 ~ 16V
Termination : Terminal Block
Technology : Piezo
Sound Pressure Level (SPL) : 65dB @ 6V, 61cm
Size / Dimension : 1.210" Dia (30.74mm)
Series : ZA
Port Location : Top
Operating Temperature : -30°C ~ 65°C
Operating Mode : Pin Selectable
Mounting Type : Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Input Type : DC
Height - Seated (Max) : 2.234" (56.75mm)
Frequency : 3.375kHz
Duration : Variable
Driver Circuitry : Indicator, Internally Driven
Detailed Description : Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 40mA 3.375kHz 65dB @ 6V, 61cm Panel Mount Terminal Block
Current - Supply : 40mA
Approvals : cUL, UL
ROHS : y
Stock : 56153
Contact Now
ZA016SDMT5
Product Tags:
Pin Selectable ZA016SDMT5
ZA016SDMT5 40mA
ZA016SDMT5 Buzzers Indicator
Wholesale Mallory Sonalert Products Pin Selectable ZA016SDMT5 Buzzers Indicator 40mA from china suppliers
Mallory Sonalert Products Pin Selectable ZA016SDMT5 Buzzers Indicator 40mA Images