HTC1005-1E-2R2-J-L5
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
HTC1005-1E-2R2-J-L5
  • 1
Mega Source # : MEGA-HTC1005-1E-2R2-J-L5
Manufacturer : Susumu
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP THIN FILM 2.2PF 25V 0402
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 25V
Tolerance : ±5%
Size / Dimension : 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series : HTC
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Other Names : 408-1084-2
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.013" (0.33mm)
Features : General Purpose
Detailed Description : 2.2pF Thin Film Capacitor 25V 0402 (1005 Metric)
Capacitance : 2.2pF