1206J0100103JCR 10000pF 10V Ceramic Capacitor Surface Mount MLCC
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
Mega Source # : MEGA-1206J0100103JCR
Manufacturer : Knowles Syfer
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 10000PF 10V C0G/NP0 1206
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 10V
Tolerance : ±5%
Thickness (Max) : 0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient : C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension : 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description : 10000pF ±5% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
Capacitance : 10000pF
Applications : General Purpose
ROHS : y
Stock : 50602
Contact Now
1206J0100103JCR
Product Tags:
1206J0100103JCR 10000pF 10V
10000pF 10V Ceramic Capacitor
1206J0100103JCR Surface Mount
Wholesale 1206J0100103JCR 10000pF 10V Ceramic Capacitor Surface Mount MLCC from china suppliers
1206J0100103JCR 10000pF 10V Ceramic Capacitor Surface Mount MLCC Images