GA1206H122KXABR31G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
GA1206H122KXABR31G
Mega Source # : MEGA-GA1206H122KXABR31G
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 1200PF 50V X8R 1206
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 50V
Tolerance : ±10%
Thickness (Max) : 0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient : X8R
Size / Dimension : 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series : GA
Ratings : AEC-Q200
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 25 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description : 1200pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Capacitance : 1200pF